اشتباهات بزرگ بدنسازی

اشتباهات مهم در بدنسازی

لازم است بدانید که هر نوع برنامه بدنسازی برای بدن شما مناسب نیست و اینکه شما نمی توانید با انجام دادن تمرینات تخصصی کمکی به ساختن عضلات خود بکنید. همچنین اگر نسبت به خرید پروتئین وی و مصرف آن اقدام نکنید سوخت لازم به عضلاتتان نمی رسد. در زیر اشتباهات بزرگ بدنسازی به طور کامل بیان شده است. نکته قابل توجه آن است که هنگامی که روی یک تمرین خاصی تمرکز می کنید این مشکل وجود دارد که شما در زمان تمرین متابولیسم بدنتان در همان سطح قبلی باقی می ماند. زمانی که فقط روی یک عضله تمرین می کنید در این تمرین فیبر را به اندازه کافی می سوزانید. با این عمل می توانید ضربان قلب بسیار خوبی داشته باشید.

 

به میزان کافی غذا نخوردن

در طی دوره بدنسازی باید حتما به اندازه کافی غذا بخورید تا بدن شما به طور کامل پروتئین و کالری دریافت کند. اغلب بدنساران در دوره بدنسازی خود از مرغ، سفیده تخم مرغ و برنج استفاده می کنند. نکته ای که قابل توجه است بدن همه انسان ها به ویتامین نیاز دارد پس باید از ویتامین ها استفاده کنیم.

 

 • انجام ندادن تمرینات ترکیبی

  یکی از مهم ترین اشتباهات بزرگ بدنسازی انجام ندادن تمرین های ترکیبی می باشد حرکاتی مانند اسکات، ددلفیت و پرس می تواند شما را به موفقیت برساند. زیرا این تمرینات باعث می شود چند عضله به طور همزمان با هم درگیر شوند و نتیجه بهتری نسبت به تمرین های تک بعدی بدهد.

 • استفاده از تمرینات نامنظم

  از اشتباهات بزرگ بدنسازی، می توان به تمرینات نامنظم اشاره کرد در تمرین نامنظم ابتدا باید بگوییم که احتمال آسیب دیدگی افزایش می یابد و از نظر مربیان نباید در تمرین به خود فشار بیش از حد وارد کنید

 • تمرین با وزنه های بیش از حد سنگین

  از اشتباهات بزرگ بدنسازی استفاده از وزنه های بیش از حد سنگین است بهتر است، برای شروع از وزنه های مناسب استفاده کنید، تا بافت عضلانی شما آسیب نبیند.

 • اضافه کردن وزن در زمان بسیار کوتاه

  از عامل های اشتباهات بزرگ بدنسازی اضافه وزن سریع در مدت زمان بسیار کوتاه است و این عمل کاملا اشتباه است زیرا ممکن است بدن آسیب جدی ببیند. باید روند اضافه وزن کم کم انجام شود تا پایداری بیشتری داشته باشد

 • انجام دادن تمرینات زیاد

  برخی از بدنسازان بر این باورند که با تمرین کردن نتیجه بهتری را خواهند و این باور از اشتباهات بزرگ بدنسازی به شمار می آید لازم است بگوییم شما با دو تمرین بعد از گرم کردن می توانید پیشرفت خوبی در این ورزش داشته باشید.

 • پرس سینه به تعداد زیاد

  حتما می دانید یکی از مهم ترین تمرینات بدنسازی پرس سینه می باشد ولی باید به اندازه بر روی این حرکت تمرکز کنیم و پرس سینه زیاد باعث کند شدن روند رشد سینه ها می شود و احتمال آسیب دیدگی های شدید وجود دارد.

 • عدم توجه به قسمت منفی حرکت

  عده ای از بدنسازان برای اینکه بتواند وزنه های سنگین را بلند کند سرعت هالتر ها را پایین میاورند تا بتواند در بخش مثبت حرکت، هالتر را راحت تر بالا ببرید. توجه داشته باشید با انجام این حرکت فقط به عضلات خود آسیب میزنید.

 • اجرای یک تمرین مداوم

  اجرای یک تمرین به صورت تکراری ممکن است شما از نوع تمرین خود بسیار لذت ببرید ولی اگر یک تمرین را بارها اجرا کنید نتیجه ای نخواهید گرفت. زیرا بدن شما دارای یک پتانسیلی می باشد و باید از این پتانسیل به طور درست استفاده شود و نباید بگذارید انرژی شما سر یک تمرین مداوم از بین برود.

 • نحوه رساندن متابولیسم بدن به حد مطلوب

  برای اینکه بتوانیم متابولیسم بدن را به این حد مطلوب برسانیم ابتدا باید اشتباهات بزرگ بدنسازی را بشناسیم و با کنار گذاشتن آنها متابولیسیم بدنی خوبی داشته باشیم. بعضی از تمرینات بدن را در یک بعد آرمانی برای چربی سوزی و افزایش سطح متابولیسم قرار می دهد.

  نتیجه گیری درباره اشتباهات بزرگ بدنسازی

  با توجه به نکاتی که درباره اشتباهات بزرگ بدنسازی گفته شد می توان دریافت که با انجام این تمرینات اشتباه نمی توانیم عضله سازی خوبی داشته باشیم. بهتر است برای انجام دادن تمرینات یک برنامه داشته باشید و در صورت هرگونه سوال و مشکلی با مربی خود مشورت کنید.

مشاوره تلفنی

برای مشاوره و ثبت سفارش لطفا تلفن خود را وارد نموده تا در اسرع وقت با شما تماس برقرار شود

ثبت پیغام

شما میتوانید نظرات - پیغام ها و یا سفارشات خودرا با فرم زیر به ما برسانید